تاریخچه و چگونگی پیدایش گونگ فو

تاریخچه کانگ فو تاریخچه انسانی و خلق آن آغاز تفکر به حرکت فکریست که بعدها حرکت بدنی نیز به آن آمیخته شد . ابتدا انسان به تقویت فکر و درون فکری )به خود آمدن) روی آورد و بر این نگرش ریاضت را لازمه بریدن از بندهای (من دروغین) و ارتقاء و پرورش (من حقیقی) دانست و جوکی و یوگا (یعنی به زیر یوغ در آوردن تن و بدرون خود نگاه کردن و تفکرنمودن) یکی از شدیدترین صورتهای ریاضت که با اعمالی از قبیل روزه های طولا نی و ثابت به یک نقطه نگاه کردن ساعتها بی حرکت ماندن و کنترل تنفس همراه بود .
بودا که با نام ایشان همه آشنا هستند خود از جمله کسانی بود که در این راه اهتمام ورزید و به روشن بینی وآگاهی یعنی (نیروانا) دست یافت نیز معتقد بود که افرادی که از این طریق توانستند به روشن بینی و تقویت نیروی فکری دست یابند از نظر جسمی کاملا ضعیف بوده و ناتوان گشته اند . بدین بیان ذن اساتیک تنها به یک نیمه از انسان توجه داشت و جسم را کاملا فراموش می کرد . تا اینکه یکی از پیروان آئین بودا بنام “داروما تایشی”  از هندوستان به چین سفر می کند تا اصول دین بودایی را به پادشاه لیانگ تعلیم دهد وی در چین و در معبدی بنام شائولین سو (Shaolin szu) اقامت و به تعلیم مکتب خودش می پردازد مقررات و نظامات شدیدی که از طرف داروما تایشی اعمال می شد شاگردانش را خسته و منزوی میگرداند و از فرط تلاش که به منظور تمرکز قوا تحمل می کردند به حالت اغماء می انداخت .
داروما تایشی پس از این مرحله و برای ایجاد نیروی فیزیکی برتر نه سال وقت خویش را صرف کرد و ساکت و آرام در دنیای خود فرو رفت و در این فکر به تجربیاتی دست زد . از جمله تکه چوبی را بر گرفت و در زمین نمناک بطور عمود فرو کرد چنانکه چوب به اندازه بند انگشت در زمین فرو نشست و در حرکت دوم نیرو و حرکت دورانی به چوب داد و در زمین نشاند و این بار چوب دو برابر دفعه اول در زمین فرو رفت و این بود که به حرکات مختصر دست و پای خود نیروی دوران داد ولی آنچه او خلق نمود حرکاتی مختصر و محدود بود که بعد از دراما تایشی و در طول زمان این حرکات سیرتکاملی خود را پیمود و سپس از نظر علمی و اسرار هندسی و تاثیرات نیروی ثقل جاذبه و میدان مغناطیسی بر روی بدن مورد بررسی قرار گرفت و بالاخره کانگ فو باحرکات و فلسفه ای که امروز شاهد آنیم پدید آمد . پیدایش و تکامل هنر علمی و یا هنر مبارزه ای کانگ فو مبارزه اندیشه تن از تعالیم ویژه شخصی بنام (کوما) و (توما) سرچشمه گرفته است. به هر حال هنرمبارزه ای کانگ فو به شکل امروزی مستقیماً به تکنیک فکری و جسمی ( توآ ) مربوط می شود که خود از هنر قدیمی (دین ما) می باشد. به مفهوم علمی  از هستی و یا جهان تن و روان آدمی مایه می گیرد .
راهبر بر پیروانش می آموزد هر چند  اندیشه پایگاه برتر و مایگاه راز عالم است اما اساس آن در جسم بنیان گیر میشود که با ملحق شدن جسم  و روح به یکدیگر انرژی حاصل از آن نمایان می شود.
راهبر توآ در دانشکده انشاء تن و روان پس از یازده سال اندیشیدن درباره نیروهای فیزیکی، انشاء پزشکی شامل بر طب سوزنی و سلسله اعصاب ، علم فیزیولوژیک ، ماده و انرژی، ذن، انشاء علوم، روانشناسی ، علم روح و انشاء فلسفه و نگرش تفکر آینده که انشاء انسان امروزی را در بر می گیرد حرکاتی  برای دست و پا ایجاد می کند که به نام کانگ فو توآ لقب می گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.